Skočit na obsah

Druchema vyvíjí nové produkty pro zahradu a speciální odvětví


Tisková zpráva

V Praze, 14. 10. 2014 - Česká společnost Druchema pokračuje i v letošním roce v rozšiřování svého portfolia výrobků, o ty, které zatím v jejím spektru produktů chyběly. Díky dotaci Ministerstva průmyslu a obchodu nyní pracuje na vývoji produktů ze segmentu zahrady a speciálních odvětví. Po loňském zahájení výroby unikátních prostředků pro finální povrchovou úpravu kůže, kterými náš trh nedisponoval, je to tak další krok k rozšíření portfolia této společnosti, která funguje již od roku 1951.

Druchema se stále snaží inovovat a rozšířit své portfolio nejen ve stávajících spotřebitelských segmentech, ale zaměřuje se i na rozšíření spektra výrobků o další spotřebitelské segmenty. „Cílem je zvýšení konkurenceschopnosti společnosti na českém i evropském trhu a provozování výroby na konkurence schopných parametrech, tj. hospodárnosti, kvalitě, přesnosti, bezpečnosti výroby a environmentální výkonnosti,“ vysvětluje Jiří Daněk, předseda představenstva společnosti Druchema.

V letošním roce tak zahájila společnost výzkum a vývoj produktů zejména ve stávajících spotřebitelských segmentech, jako jsou zahrada a speciální výrobky. „Ačkoli se však jedná o produkty spotřební chemie, společnost se snaží jít cestou šetrnosti k životnímu prostředí. Právě respektování tohoto faktu by mělo vést k posílení konkurence schopnosti na tuzemském i zahraničním trhu,“ dodává Jiří Daněk.

Segmenty Zahrady a Speciálních produktů se dočkají novinek

Spotřebitelský segment Zahrada tak do budoucna rozšíří přípravek proti slimákům a atrakant na odchyt holubů, které reagují na aktuální situaci, jak v případě přemnožení škůdců a jejich rezistenci na stávající dostupné produkty, tak na zdravotní rizika a ekonomické problémy v souvislosti s přemnožením holubů a jejich komplikovanému odchytu. Zároveň však Druchema dbá a šetrnost obou produktů pro životní prostředí, což je při vývoji jeden z hlavních požadavků.

I spotřebitelský segment Speciální výrobky je pro Druchemu zásadním segmentem. Z její dílny pochází například i daktyloskopické fólie, které usnadňují práci kriminalistů a napomáhají k vyřešení nejednoho trestného činu. Druchema tak nyní rozšiřuje i tuto oblast, a to o speciální tlumicí, odlévací a izolační hmotu (Solagel), která naleznete využití pro přípravu pružných forem a tlumicích bloků pod vibrující hlučné stroje. Ale také o produkt spadající do kategorie knihařství a archivnictví, o speciální čisticí houbu (Purus), která je určena pro čištění starých papírových knih a ořízek, včetně barevných a zlacených. Oba nově vyvíjené produkty pak spojuje absence škodlivých ftalátů, které jsou dnes na jenom z prvních míst při sledování a testování zdravotního hlediska produktu.

Druchema tak své portfolio neustále rozšiřuje a inovuje. Připomeňme například úspěšnou inovaci legendárního lepidla Herkules, za kterou byla společnost oceněna dokonce i v anketě Marketér roku.

O společnosti:

Společnost DRUCHEMA - Družstvo pro chemickou výrobu patří k tradičním českým firmám, které
se specializují na široké spektrum chemických výrobků pro každodenní využití. Jedná se zejména
o produkty zaměřené na dům a zahradu, sport, hobby, autokosmetiku nebo speciální produkty
a volnočasové aktivity. DRUCHEMA byla založena již v roce 1951 a v průběhu let se stala největším českým chemickým družstvem a zavedeným výrobcem kvalitních českých produktů. Nejznámější produkty v portfoliu společnosti jsou barvy na vejce OVO, autokosmetika TEMPO, lepidlo na papír HERKULES či lyžařské vosky SKIVO. Veškeré výrobky jsou
vysoce účinné, laboratorně zkoušené
a atestované, plně vyhovující platným ekologickým předpisům a evropským normám. DRUCHEMA vyváží své výrobky i do zemí Evropské Unie a dále do východní Evropy.

 

O projektu:

Programový projekt Inovchem začala DRUCHEMA ve spolupráci se společností TECHEM CZ realizovat už v roce 2009. Kromě prostředků pro finální povrchovou úpravu kůže a údržbu kožených výrobků se týká i výzkumu a vývoje dalších přípravků v oblasti hubení zahradních škůdců či maziv. Projekt je naplánován na čtyři roky, v současnosti se nachází ve fázi vývoje a výzkumu.

« zpět na přehled článků