Skočit na obsah

Pěstujte si hladové bakterie


Dřez po mytí nádobí odtéká tak pomalu, že klidně zvládnete zvednout telefon a objednat odvoz obsahu už zase plného septiku. To telefonní číslo znáte už nazpaměť – voláte ho každý měsíc. Pak umyjete špinavý dřez a opět čekáte až voda „odbublá“ kamsi do útrob odpadního systému. Máte náladu pod psa, umývání pár kousků nádobí se protáhlo na dobrou půlhodinu.

Biologické produkty na potrubí, do septiku i žumpy

 „Co s tím?“, přemýšlíte, louhu a dalších chemických prostředků už jste nalili do potrubí hektolitry. Jenže to pomohlo vždy jen na chvíli. A navíc jste zrovna nedávno četli o tom, že tyhle prostředky při dlouhodobém užívání narušují stěny potrubí. Trápíte se ale zbytečně. Žádné žíraviny doma totiž nepotřebujete. Stačí vám docela obyčejné bakterie obsažené v tzv. bio-enzymatických přípravcích.  „Běžné chemické prostředky odstraňují ucpávky, ale nikoli už nánosy z tuků, mýdla, vlasů a dalších organických látek, které se usazují na stěnách potrubí. Právě ty však postupně zpomalují odtok vody − potrubí totiž tzv. zarůstá,“ vysvětluje Ing. Tereza Bláhová  z oddělení vývoje a kontroly výrobního družstva Druchema a pokračuje: „Když však do potrubí vypustíte miliardy speciálně vyšlechtěných kmenů bakterií, které se živí organickými látkami, je všechno jinak. Jakmile se setkají s vodou obsahující organický odpad, začnou produkovat specifické bílkoviny – enzymy, které dokážou rozkládat jiné bílkoviny jako například škrob, uhlovodany, živočišné a rostlinné ruky, ale také papír apod. Proto jsou užitečné nejen pro potrubí, ale také do septiků a žump.“ Bakterie mají navíc velký apetit, jedí, dokud je co.

Rychle tráví a množí se.

Bakterie vhodné pro využití v potrubí najdete v přípravku Bio Golem P. Vypouštíte-li je do své špatně odtékající vany, výlevky, gule, záchodové mísy či mušle pravidelně, děláte to nejlepší co můžete. Bakterie se v potrubí totiž rozmnoží a dále jej samočinně chrání od nových nánosů. A z toho, že by vám pomalu ukusovaly i z potrubí samotného strach mít nemusíte. Bio Golem P neobsahuje chemikálie ani kyseliny.

Terapie 2 x měsíčně Chystáte-li se vypustit do potrubí bakterie z Bio Golem P, nechte jím nejprve asi půl minuty protékat teplou vodu. Přípravek protřepejte, nalijte ho do odpadního otvoru a spláchněte přibližně půl litrem vlažné vody. Obvykle postačí 90 až 120 ml přípravku, které aplikujete na noc, kdy vodu příliš nepoužíváte. Pro dokonalou práci totiž bakterie potřebují 6 až 8 hodin času. Pokud je potrubí silně zanesené, opakujte „terapii“ několik večerů za sebou. Poté stačí, budete-li potrubí udržovat v čistotě preventivními dávkami 60 ml přípravku dvakrát měsíčně.

 

 

« zpět na přehled článků