Skočit na obsah

Co ještě do začátku školního roku? Co třeba správné lepidlo?


Prázdniny letos utekly snad ještě rychlejším tempem než v minulých letech, a tak je tu opět nový školní rok. A abychom si ještě poslední týdny prázdnin užili se vším, co k nim patří, vyplatí se nenechávat nákup školních potřeb na poslední týden před startem školy.

Lepidlo pro každého školáka

Nakupovat školní potřeby je nejlepší průběžně během klasických nákupů či návštěvy papírnictví. A víte, na co ze školních potřeb nejčastěji zapomínáme? Je to lepidlo.

Byť se nám to nemusí zdát, tak lepidlo skutečně využije každý školák, není to tedy jen nadbytečná potřeba určená pro kreativní dílny a kroužky. Dokonce i ti nejmenší, jej upotřebí během jedněch z prvních hodin výtvarné výchovy, kde většinou vystřihují nejrůznější tvary z barevných papírů a následně je lepí na čtvrtku a vytváří první vlastní dílka a obrázky.

 

Školákům je ale třeba uzpůsobit i samotný výběr lepidel. Byť v papírnictvích nalezneme celou řadu nejrůznějších typů lepidel, pro školáky se nejvíce vyplácí lepicí tyčinky Herkules. Důvodů je hned několik. Dětem, které ještě většinou s tvořením a lepením nemají zkušenosti, se s lepicí tyčinkou dobře pracuje, snadno se jim nanáší, a hlavně pro ně nepředstavuje žádné riziko, ať už jde o zašpinění sebe i okolí nebo potřísnění od lepidla, včetně úrazů jako je nechtěné zasažení očí lepidlem a další.

 

Zábava s mizícím lepidlem

V kategorii lepicích tyčinek navíc můžeme vybrat i takové, které dětem, kromě snadného nanášení a práce s nimi, poskytnou i zábavu a trochu napětí. Existují totiž speciální lepicí tyčinky s mizícím efektem Herkules Mizím, které mají bezprostředně po aplikaci výraznou barvu, například fialovou, a s tím, jak zasychají, ztrácí se i barva. Dítě má tak jasný přehled, zda už je nanesená vrstva suchá, ale hlavně, kde všude je lepidlo naneseno a kam je třeba jej ještě nanést.

 

A pro děti, které mají svůj jasný styl je možné pořídit například i speciální personalizované lepicí tyčinky, jako je třeba Herkules pro kluky nebo Herkules pro holky, v působivé modré a růžové barvě, aby dokonale zapadl do jejich penálů.

Více o lepidlech také na adrese: www.herkules-lepidlo.cz

« zpět na přehled článků