Skočit na obsah

Poradna

Jak na čištění odpadu?

Hladové bakterie!

Běžné chemické prostředky odstraňují ucpávky, ale nikoli už nánosy z tuků, mýdla, vlasů a dalších organických látek, které se usazují na stěnách potrubí. Právě ty však postupně zpomalují odtok vody  − potrubí totiž tzv. zarůstá. Když však do potrubí vypustíte miliardy speciálně vyšlechtěných kmenů bakterií, které se živí organickými látkami, je všechno jinak. Jakmile se setkají s vodou obsahující organický odpad, začnou produkovat specifické bílkoviny – enzymy, které dokážou rozkládat jiné bílkoviny jako například škrob, uhlovodany, živočišné a rostlinné ruky, ale také papír apod. Proto jsou užitečné nejen pro potrubí, ale také do septiků a žump. Bakterie mají navíc velký apetit, jedí, dokud je co.

Rychle tráví a množí seBio Golem prostředek na čištění odpadu

Bakterie vhodné pro využití v potrubí najdete v přípravku Bio Golem P.  Vypouštíte-li je do své špatně odtékající vany, výlevky, gule, záchodové mísy či mušle pravidelně, děláte to nejlepší  co můžete. Bakterie se v potrubí totiž rozmnoží a dále jej samočinně chrání od nových nánosů. A z toho, že by vám pomalu ukusovaly i z potrubí samotného strach mít nemusíte.  Bio Golem P neobsahuje chemikálie ani kyseliny.
Bio Golem S skrývá bakterie živící se organickým obsahem septiků a žump. Hodí se i pro domovní čistírny odpadních vod. Podobně jako v potrubí i tady platí pravidlo o velké chuti k jídlu a rychlém množení. Kolonizace životaschopnými populacemi bakterií při pravidelném používání přípravku zajišťuje nepřetržitou samočisticí schopnost ve všech odpadech a septikovém systému. Nehromadí se kaly, nevytváří se plovoucí vrstvy z tukového povlaku a neusazují se tuhé organické částice. Tím se výrazně prodlouží interval vyvážení a sníží se zápach.


Bio-enzymatické přípravky neobsahují žádné zdraví škodlivé bakteriální kmeny, kyseliny, louhy, fosfáty či další ekologicky nevhodné látky.

Naopak. Tyto látky jim škodí − jakékoli dezinfekční prostředky, které obsahují chlor, louh či bělící přípravky bakterie zabijí.  A proto například na čištění toalet nepoužívejte přípravky, které je obsahují.